Оцінка вразливостей

Оцінка вразливостей – це процес визначення, ідентифікації, класифікації та визначення пріоритетності вразливостей в комп’ютерних системах, додатках і мережевій інфраструктурі, а також надання організацією, яка виконує оцінку, необхідних знань про ризики, розуміння загроз для свого середовища і адекватного реагування на них.

Важливість оцінки вразливостей

Оцінка вразливостей надає організації інформацію про слабкі місця безпеки в її інфраструктурі і дає вказівки про те, як оцінити ризики, пов’язані з уразливими системами і виникаючими загрозами. Цей процес дозволяє організації краще зрозуміти свої активи, недоліки безпеки і загальний ризик, знижуючи ймовірність того, що кіберзлочинець зламає ваші системи і негативно вплине на бізнес.

«Ми використовуємо рішення для сканування вразливостей, тому ми в безпеці» – це те, що ми, на жаль, чуємо дуже часто.


Запит примірника звіту

Що не дає вам сканування вразливостей?

Деякі організації не знають, що насправді поставлено на карту. Ми часто помічаємо, що наші клієнти знають, що у них є вразливості, але вони не розуміють, якої шкоди ці вразливості можуть нанести їх бізнесу.
Існують різні оцінки безпеки для різних цілей. Виконання оцінки вразливостей є гарною відправною точкою для зосередження на важливих ресурсах вашої інфраструктури, які підтримують роботу бізнесу, і визначити, де можуть бути реальні вразливості.
Метою оцінки вразливостей є сканування та перерахування всіх вразливостей в вашій мережі, а також пояснення того, що може бути досягнуто в разі їх експлуатації.

Деякі з різних типів оцінки вразливостей включають наступне:
• Мережеве сканування використовується для виявлення можливих вразливостей в безпеці мережі. Цей тип сканування також допоможе виявити вразливі системи в провідних або бездротових мережах.
• Сканування на основі хостів використовується для виявлення вразливостей на серверах, робочих станціях або інших хостах. Цей тип сканування зазвичай перевіряє порти і служби, які також можуть бути видні при скануванні по мережі, але він забезпечує більшу прозорість в налаштуваннях конфігурації.
• Сканування додатків може використовуватись для тестування веб-сайтів з метою виявлення відомих вразливостей програмного забезпечення і помилкових змін у мережі або веб-додатках.
• Пошук вразливостей в технологічних інфраструктурах на основі мережевого трафіку. Даний спосіб дозволить виявити уразливості без ризику зупинки технологічних бізнес процесів.

Не варто плутати сканування вразливостей і оцінку вразливостей

Є багато випадків, коли стверджують, що проводять «оцінку вразливості» або використовують термін «пентест», що в дійсності є простим скануванням вразливостей. Однак сканування відповідає тільки частини оцінки вразливостей.
Зазвичай трапляється так, що встановлюють сканер вразливостей, запускають включені в нього інструменти, експортують PDF і переглядають звіт. Проблема в тому, що в звіті не формується розуміння, як ці вразливості можуть бути проексплуатовані і який ризик від їх реалізації.

Кожна організація відрізняється. Отже, вам необхідно розуміти конкретні активи, які ви хочете захистити, і знати, хто володіє активами і яка їх цінність. Наприклад, комп’ютер фінансового директора має набагато більшу цінність і ризики, ніж комп’ютер помічника з адміністративних питань. У зв’язку з чим, даному активу слід приділити більше уваги при захисті і закритті вразливостей.

У свою чергу ми забезпечуємо комплекс послуг з інвентаризації та ранжирування активів, аналізу ризиків в інфраструктурі, пошуку вразливостей, їх ранжирування та підтвердження потенційної можливості експлуатації. В результаті, наші замовники отримують звіти з рекомендаціями щодо подальших дій і розуміння реальної загрози для бізнесу


Замовити оцінку вразливостей